Práčata
35. skautský oddíl z Prahy
titulní obrázek - tábor 2007

O nás

Oddílové a smečkové schůzky

smečkovka

Oddílové schůzky junáků ("oddílovky") a smečkové schůzky vlčat("smečkovky") jsou přibližně jednou za měsíc v klubovně. Konají se zpravidla v pátek před jednodenním výletem a schází se na nich celý oddíl a smečka. Vyhlašují se výsledky bodování nebo dalších soutěží, hrají se větší hry nebo soutěže a turnaje mezi družinami nebo šestkami. Při nich si chlapci mohou prověřit dovednosti, které se naučili a natrénovali na družinových schůzkách. Umístění klubovny na hřišti nám k tomu dává dobré možnosti.


Výlety

výlet...

Přibližně dvakrát za měsíc chodíme na výlety do přírody. Jednodenní výlety se konají v blízkém okolí Prahy, na tří a vícedenní výlety vyrážíme i dál. Od května do září spíme obvykle venku pod celtami nebo v iglech (skládacích stanech), v zimním období jezdíme do zapůjčených chat a kluboven. Pravidelně využíváme oddílovou chatu v lesích u Votic, kterou oddíl vlastními silami vybudoval. Na výletech většinou vaříme venku na ohni nebo v chatě na kamnech.


táborák

Pro výlety vyhledáváme spíše přírodní prostředí nezasažené moderní civilizací, rádi ale navštívíme zajímavá a turisticky atraktivní místa a oblasti. Podrobné informace o odílovkách a výletech (sraz, návrat, co s sebou ap.) se chlapci dozvědí s dostatečným předstihem na družinových schůzkách. Kromě oddílovek a výletů pořádáme také další akce jako je tradiční podzimní pouštění draků, návštěvy bazénu, hraní lakrosu, brigády atd., některé z nich jsou pro dobrovolníky. Termíny výletů, oddílovek a dalších oddílových akcí jsou zhruba na půl roku dopředu určeny v plánu akcí.


následující kapitola
následující kapitola
Tábor
předchozí kapitola
předchozí kapitola
O junácích
práčata - modre
Na Facebooku je stránka Práčata.

stránky byly testovány v těchto prohlížečích:
Chrome (52.0)
Firefox (48.0)
Chromium (37.0)
Ubuntu Web Browser

optimalizováno pro rozlišení
1024 x 768 a vyšší

Creative Commons License

více o stránkách


»
35. skautský oddíl Práčata
Creative Commons License - web pages of 35. skautský oddíl Práčata by http://www.pracata.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported License.Based on a work at www.pracata.cz.Permissions beyond the scope of this license may be available at http://pracata.cz